כעת גולשים באתר: 228
מספר הספרים באתר: 17,345
מספר הביקורות באתר: 38,955
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
תעתועי אהבה
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
187
  הוצאה לאור אוריון הוצאת ספרים
  שנת הוצאה לאור של המקור
2019
  תאריך הכנסה לאתר
21/11/2019
  תגיות סיפורים
     
 
תעתועי אהבה - שיה לירן מלכין - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 816
 

"תעתועי אהבה" מאת שיה לירן-מלכין בהוצאת הספרים אוריון, הוא רומן נפלא המכיל חמישה עשר סיפורים קצרים, המובאים מנקודת מבטן של נשים שונות בגילים שונים, כל אישה ועולמה הפנימי. האהבה היא רגש מורכב מאוד, שנוטה לפעמים להשתלט על נפשנו ולתעתע בנו. תעתועים אלה מלווים במסגרת הנרטיב בפחדים ובחרדות, בקנאה, בהתמודדות עם המוות ועם האובדן ובתחושת הבדידות. לצידם של יסודות מלנכוליים אלה ואחרים יש בנרטיב גם מפגש עם המתוק והעסיסי שבאהבה, עם התנסויות נועזות ועם חוויות מרתקות ממרחבי הרומנטיקה והארוטיקה.
הרומנטיקה אינה גולשת לסכריניות והארוטיקה אינה גולשת לפורנוגרפיה. באחדים מהסיפורים יש גם מסר הכרוך בהפקת לקחים (למשל, בספור "הלקח"), אבל בלי הטפת מוסר ובלי ניסיון לדידקטיקה.
חמישה מסיפורי הספר נוגעים בדרכים שונות במוטיב הזיקה בין האהבה לבין המוות. עם סיפורים אלו נמנים: "נדנדה בשניים", "קרניות", "המכתב", "בצל המוות" ו"צלב הקרס". 

נוסף על מוטיב המוות, עובר בסיפורים כחוט השני מוטיב הבדידות- כך למשל בסיפור "בודדה בכרך", שמתמקד במוטיב הבדידות של אישה צעירה בעיר הגדולה. 

סיפור אחר, דלת מסתובבת  – עוסק בנוסטלגיה לרומן שהסתיים בעבר ובניסיון להחיותו ואולי לחוות אותו שוב. 

רגש האהבה מלווה לעיתים קרובות בקנאה, אבל אחד מגיבורי הספר סובל מסוג מיוחד של קנאה, זו המופנית כלפי העבר. קנאה רטרוספקטיבית – הוא סיפור שמושתת בעיקרו על דיאלוגים והוא מתאים גם להמחזה. 

שיה לירן-מלכין נולדה בירושלים וגדלה בחיפה, התגוררה שנים אחדות בארצות הברית ובדרום אפריקה וחיה בישראל דרך קבע. למדה תיאטרון וחינוך באוניברסיטת מינסוטה והשלימה את לימודיה בתיאטרון ובדרמה בניו יורק, The Neighborhood Playhouse School of the Theater. בנעוריה שיחקה תקופה קצרה בתיאטרון "הבימה". בשנים האחרונות מפרסמת מאמרים בעיתון הדיגיטלי News 1 מחלקה ראשונה, וכותבת פרוזה – סיפורים וזיכרונות.

שיה לירן-מלכין : "חשוב לי להדגיש שבסיפורים רבים קיים קשר הדוק בין אהבה לבין מוטיבים של מוות ואובדן, אבל אני מקווה ורוצה להאמין שהקובץ "תעתועי אהבה" אינו משרה על הקורא אווירה מורבידית, אלא דווקא מביע אמונה בחיים. חשוב היה לי שלצד הנוסטלגיה והמלנכוליה האפופה פחדים וחרדות, תסכולים, ניכור ובדידות, יופיעו בנרטיב גם יסודות של שמחת חיים, שהם בעיניי: יצר הרפתקנות, רומנטיקה וארוטיקה, אהבה למוזיקה, להתנסויות נועזות ובלתי קונבנציונליות ומשיכה לגלות את הזר, את ה"אחר". עולם האהבה הוא מורכב, וכמעט תמיד יש בו גם מהמר וגם מהמתוק".

 

המלץ לחבר

תעתועי אהבה
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI