כעת גולשים באתר: 176
מספר הספרים באתר: 17,329
מספר הביקורות באתר: 38,623
לחנות
לייק לנוריתה
אי קאסט
השתתפות בפרויקט
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה
מידע ופרטים על הספר ביקורות על הספר תגובות הגולשים
ראיתי אהבה
  שם הסופר
  שפת מקור
עברית
  ז'אנר
  מספר עמודים
147
  הוצאה לאור מטר הוצאה לאור
  שנת הוצאה לאור של המקור
2010
  פירוט נוסף
אוסף שירים שכולו מבטים מלווה בצילומי עיניים מאת דורית הראל ובציורים מאת אבנר כץ ליקוט ועריכה: נעמי בן-גור
  תאריך הכנסה לאתר
11/04/2013
     
 
ראיתי אהבה - דורית הראל - אתר נוריתה
מס' גולשים שצפו בספר: 3412
 

מה אומרות העיניים? הכול: הביטו בעיניו של אדם ותגלו שם אהבה, קנאה, חמימות, סקרנות, עלבון, השלמה. להביט בעיניים, פירושו להביט אל תוך הנפש, ולגלות עולם במלואו. העיניים יודעות להגיד מה שקשה לעתים לומר במילים ואפשר לשקוע בהן, כמו ששוקעים בספר טוב.

מבחר השירים שבספר הזה סובב כולו סביב העיניים: עיניים אוהבות, עיניים בוחנות, עיניים פקוחות ומפוכחות, עיני ילדים תמימות ועיני מבוגרים מפויסות. השירים לוקטו ממיטב היוצרים בעברית, מזמנים רחוקים וקרובים, והם מבטאים היבטים שונים של התבוננות, חיצונית ופנימית, וקשת רחבה של רגשות, מחשבות, ורעיונות.

הספר שלפניכם הוא פרי יוזמתה של דורית הראל (1951-2007), מעצבת מוזיאונים ותערוכות, אמנית רגישה וחדת עין, ומוערכת מאוד מבחינה מקצועית ואישית כאחת. הוא נוצר בעקבות התערוכה האחרונה שבה הציגה את תצלומיה: "עיניים השתקפות הנפש". הרעיון שהנחה אותה היה: "העין מראה ללב וחלון לנשמה. כל עולמנו הפנימי כולו במבט זוג עיניים אחד." הספר רואה אור לאחר מותה.
התצלומים של דורית הראל מתוך התערוכה וציוריו של האמן אבנר כץ, מלווים את השירים ועושים את הספר למתנה משובבת לב ועין.

 

 

"ראיתי אהבה" הוא פרי יוזמתה של דורית הראל (1951-2007) מעצבת בעלת שם של מוזיאונים ותערוכות, בארץ וברחבי העולם. אמנית רגישה וחדת עין, מוערכת מאוד מבחינה מקצועית ואישית כאחת. הוא נוצר בעקבות התערוכה האחרונה שבה הציגה את תצלומיה: "עיניים השתקפות הנפש". בתערוכה הוצגו במפגש מרתק מאות צילומי עיניים, כמראה ללב, כצוהר למחשבות, לתשוקות, לחלומות. הרעיון שהנחה אותה היה: "העין מראה ללב וחלון לנשמה. כל עולמנו הפנימי כולו במבט זוג עיניים אחד".

 

ספר זה, המבטא את מבטה המיוחד של דורית על העולם, ראה אור לאחר מותה.  דורית הספיקה להשתתף בבחירת השירים בטרם עצמה את עיניה. היא נפטרה בשבת ה-21 ביולי 2007, כשהיא משאירה אחריה עולם שלם של יצירה ותוכן.

 

התצלומים של דורית הראל מתוך התערוכה וציוריו של האמן אבנר כץ, מלווים את השירים והופכים את הספר למתנה מרהיבת עין.

בין המשוררים המשתתפים באנתולוגיה (לפי סדר הופעת השירים): רחל, לאה גולדברג, ר' יהודה הלוי, מאיר ויזלטיר, אריאנה הרן, אסתר ראב, אגי משעול, תרצה אתר, אביבה אור-שלום, יצחק שנהר, אורי ברנשטיין, טוביה ריבנר, שאול טשרניחובסקי, רמי דיצני, אהרון שבתאי, ח.נ.ביאליק, אדמיאל קוסמן, חיים גורי, דוד פוגל, ט.כרמי, יעקב אורלנד, נתן זך, דן פגיס, ישראל פנקס, זלדה, נורית זרחי, רוני סומק, זאב, אנדה עמיר-פינקרפלד, יונתן גפן, יואל כהן, שלומית כהן-אסיף, אריה סיוון, גבריאלה אביגור-רותם, אלזה לסקר-שילר, משה דור, נתן יונתן, לוין קיפניס, שמואל בס, פניה ברגשטיין, אלישבע, אהוד מנור, רפאל קלצ'קין, ענת לויט, נתן אלתרמן, אמיר גלבוע.

בנוסף לספר זה, רואה אור, בימים אלה, אלבום מהודר Facts and Feelings – דילמות בעיצוב המוזיאון ההיסטורי לתולדות השואה ביד ושם.

 
תמונות:

המלץ לחבר

ראיתי אהבה
(Your name) המליץ על דף מ- nuritha.co.il
(Your name) חשב שיהיה לך מעניין לקרוא דף מ- nuritha.co.il
שלח ביקורת לעורכי האתר מידע על הספר תגובות על הספר
   
   

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI