כעת גולשים באתר: 241
מספר הספרים באתר: 17,639
מספר הביקורות באתר: 40,249
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

צבי מרק, פרופ'

     
  צבי מרק, פרופ'  

פרופ' צבי מרק, יוצר המהדורה, עומד בראש הקתדרה לחקר החסידות ע"ש ר' לוי יצחק מברדיטשוב, בחסות לוי יצחק ויהודית רחמני, באוניברסיטת בר-אילן. פרופ' מרק הוא המומחה המובהק ביותר היום לחסידות ברסלב לדורותיה. הוא החוקר הראשון, ולעת עתה היחיד, שהגיע לעולם כתבי היד הסודיים של חסידות ברסלב ופענח ופרסם חומרים אזוטריים שבמשך מאתיים שנה הוקפו בחומות של סודיות. מרק הוא שחשף את "מגילת סתרים" – חזונו המשיחי הסודי של ר' נחמן מברסלב, ואת הסיפורים הסודיים "מעשה מהלחם" ו"מעשה מהשריון", העוסקים בהתגלויות רבות-עוצמה שר' נחמן זכה להן ובתיקונים שתיקן לחסידיו, בהם התיקון הכללי והעלייה על קברו של ר' נחמן באומן. כמו כן כתב מרק על הפלגים השונים של חסידות ברסלב בעבר ובהווה ועל הפריחה הגדולה של חסידות ברסלב ושל ה"ניאו ברסלבים" בתרבות הישראלית העכשווית.

פרופ' מרק זוכה לשיתוף פעולה עם חסידי ברסלב, שמאפשר לו גישה לאוספי כתבי יד פרטיים ולמסורות שעברו בעל-פה במשך דורות. ספריו ומאמריו על חסידות ברסלב עוררו הדים רבים בארץ ובעולם. להכנת מהדורה זו חבר הרב אליעזר חשין כיועץ מיוחד לכתבי היד הברסלביים.

 

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI