כעת גולשים באתר: 221
מספר הספרים באתר: 17,491
מספר הביקורות באתר: 39,611
טוויטר
פרסום אתר ימין קטן תחתון
אי קאסט
פייסבוק
טוויטר
נעיצת ספר באתר נוריתה
פרסום באתר נוריתה

לְסַבָּא שְׁרַגָּא יֵשׁ זָקָן אָרֹךְ, שֵׁם עוֹד יוֹתֵר אָרֹךְ, וְסִפּוּרִים אֲרֻכִּים וּמוֹתְחִים עַל גִּבּוֹרִים אַמִּיצִים, וְלִפְעָמִים גַּם מַצְחִיקִים. אֲבָל הַסִּפּוּר הֲכִי טוֹב שֶׁלּוֹ הוּא עַל סַנְדְּלָר אֶחָד פָּשׁוּט מִיְּרוּשָׁלַיִם, שֶׁהָיָה לוֹ סוֹד יְקַר עֵרֶךְ.

ספריית פיג'מה מעניקה ספר ילדים חדש העוסק בגעגועים לארץ רחוקה, זיכרונות ילדות והדרכים בהן ניתן להעביר את  הזיכרונות לדור שנולד בארץ

מחברת הספר, מריה גיבנר, שעלתה לארץ בגיל 15, משתפת בספר את המורכבות בהעברת תחושת השלג לילדיה, אליו היא כה מתגעגעת מימי ילדותה, וכיצד באמצעות החושים השונים היא מנסה לתאר את מגע השלג, ריחו וטעמו.

"ארץ חיטה ושעורה וגפן ותאנה ורימון ארץ זית שמן ודבש" (דברים ח, ח).

כל העטלפים יכולים לעוף, לראות בחושך ולשמוע מרחוק, אבל ג’ף רוצה להיות יותר, מיוחד, אחר. הוא רוצה להיות גיבור-על. סיפור מצחיק ומאויר להפליא על הדרך למציאת המיוחד בכל אחד.

אדון מינאסה לא מצליח להיפטר מהנעליים הישנות שהביא עמו מהארץ הרחוקה. בכל פעם הוא זורק אותן יותר ויותר רחוק, ובכל פעם מחזירים לו אותן! גרסה משעשעת לאגדת-עם אתיופית, אשר עוסקת במסורת, מורשת, מעבר תרבותי ועלייה לארץ ישראל.

 

 

עשרה מלחים משיטים יחד ספינה גדולה בינות גלים ורוח ים. מה קורה כשמלח אחד מחליט לקדוח חור רק בתא-הספינה שלו? גרסה מחורזת ומשעשעת לסיפור עתיק יומין שמדגימה את האִמרה הידועה "כל ישראל ערבים זה לזה".

הסופר האהוב עודד בורלא מזמין את החיות לחגוג את חג פורים בנשף מסכות מיוחד. כל החיות מתחפשות: השפן – לברבור סגול, הקיפוד – לסוס ירוק, והעורב -לחמור. איך ייתכן שדווקא השועל זוכה בפרס על התחפושת היפה ביותר?

בליל חורף קר ענק מכין מרק, ובכל פעם שהתיבול בו לא מדויק, מוסיף מים ומעביר אותו לסיר גדול יותר. מי יאכל את כל המרק הטעים והחם? סיפור משעשע ומלא טעם על יחיד ועל יחד.

הילדה חנה לוין לא אוהבת להיות הכי קטנה בבית, יש כל כך הרבה דברים שלא מרשים לה לעשות! עם קצת עזרה מסבא היא מגלה שבערב מיוחד בשנה, בליל הסדר, דווקא לילדה הכי קטנה יש תפקיד גדול מאוד.

"אחת, שתיים, שלוש,

אני אחשורוש!

שרביט זהב לי ביד

וכתר על הראש!"

 

כבר עשרות שנים שהמילים הנצחיות של לוין קיפניס, עם הלחן של נחום נרדי, הן חלק בלתי נפרד מחג פורים.

מאז יצא הספר לראשונה בשנת 1939, אימצו ילדי ישראל באהבה את השיר, שנכתב במקור כמחזה ילדים לפורים. עם השנים אזל הספר המקורי ולא ניתן עוד להשיגו.

מה קרה לרמה? 
מודאגים מאוד צעצועיה האהובים בארגז שבמרפסת:
זה שלושה ימים היא לא באה לשחק אִתם.
בובה שולה דוחפת את הכדור שיתגלגל ויבדוק,
והוא חוזר מבוהל:
אימא עומדת במטבח עצובה, רמה חולה!
מוכרחים לבקר את רמה!
יוצאת לה תהלוכת הצעצועים,
בראשה הכדור המכיר את כל פינות הבית,

"לא אמרתי המלך אמר, אתה בחוץ רובוט. לילה טוב, חמוד."

לפני השינה אבא הוא זה שמחליט: "צחצח שיניים. נקה את האוזניים. תשטוף רגליים. להתכסות בשמיכה וללכת לישון". אבל מיד לאחר שהדלת נסגרת אחריו, הילד חובש את הכתר – וקובע לצעצועיו כיצד להתנהג: 

"המלך אמר לקפוץ על המיטה! המלך אמר לעוף כמו ציפור! לרכוב על זאבים!" ומי שנפסל נשלח להתכסות בשמיכה ולשקוע בשינה.

 

"ישב בילי ליד השולחן, והדרקון התיישב על השולחן. בדרך כלל אסור היה לשבת על השולחן, אבל מה יכלה אמא להגיד? הלא היא כבר אמרה שאין דבר כמו דרקון, ואם אין דבר כזה, אי אפשר להגיד לו שירד מהשולחן." ביל ביקסבי התעורר בוקר אחד ומצא בחדרו דרקון. הוא רץ לספר לאימו על ידידו החדש, אך אמא טענה בתוקף ש"אין דבר כזה". והדרקון? - הוא גדל, וגדל, וגדל, וגדל, עד ש... מה עושה ילד שיש לו ידיד שאף-אחד לא מאמין בקיומו? איך משכנעים את אמא שהחלומות הם מציאות, והמציאות-חלום?

ליוסף היה מעיל חורף חם, אך מלא חורים, ממש כמו הספר הזה.  לא התייאש יוסף וקיצר את המעיל, אך בכך רק החל גלגולו של המעיל הישן.

שיר ילדים עממי, הופך לסיפור מרהיב מלא הפתעות, בזכות השנינות וחוש ההומור של הסופר והמאייר הנודע, סימס טַבָּק.

לנקות את הבית? להזמין חברים? להבריח גנב? עליזה הברווזה יכולה, אבל מתעצלת.  סיפור מחורז ומשעשע מאת סופרת הילדים חיה שנהב, העוסק בחריצות, בעצלנות, ובבחירה בין השתיים.  

דוב וענק נפגשים באמצע גשר צר וארוך כאשר כל אחד מהם מבקש להגיע לעברו השני של הנהר. כיצד יצליחו השניים לחצות את הגשר בלי ליפול ובלי להפיל? הפתרון שהשניים מוצאים מדגים את היתרון של חשיבה משותפת ושל יצירתיות במצבים שבהם רצונות מתנגשים זה בזה, כמאמר הפסוק: "טוב ארך אפיים מגיבור"(משלי טז לב(

מדובר במשל עתיק יומין בלבוש של פיקצ'רבוק, שהוא נטול מילים אך מלא צלילים ורחשים של חיות מופלאות. מהכריכות, דרך דפי הפתיח, מאיור לאיור, בכל כפולה ובכל פרט, יש דיוק זאולוגי וקפדנות אסתטית. עם יציאתו לאור בארצות-הברית היה ברור לכל שזהו הזוכה של מדליית הזהב לאיור על שם קלדקוט, בה אכן זכה.
זהו ספר נפלא במיוחד בשל העבודה הווירטואוזית של פינקני עם צבעי המים, ובעיקר בגלל התגלית הפמיניסטית-פוסט מודרנית-המרעישה החבויה בדף האחרון של הספר.

סיפור חדש ומחורז מאת הסופרת עטורת הפרסים שלומית כהן-אסיף. במסע אל עוגת יום ההולדת פוגשים הקוראים שלל דמויות צבעוניות המלמדות כל אחת לקח חשוב לחיים. ההצעות להורים מלוות בפתגם "מכל מלמדי השכלתי" (תהלים קיט צט).

יעל הלכה עם אבא ואמא לחגיגות יום העצמאות. כשהם הציעו לתת לה יד, היא סירבה: "אני לא תינוקת, אני בעצמי!" ואולם לאחר שהביטה בשמים במופע הזיקוקים, פתאום לא מצאה את אבא ואמא. יעל התנהגה בצורה עצמאית ופנתה לשוטר לעזרה. האם טעתה יעל כשביקשה עצמאות?

בשביל לבנות שולחן צריך... פרח! ספר ייחודי שמזמין את הקוראים להאט את הקצב, להתבונן בפרטים, להתפעל מיפי הבריאה ולהרהר בקשרים המופלאים בין הטבע לתהליך היצירה.

סיפור חדש, מחורז ועדין של אפרים סידון המבוסס על אגדת חז"ל המספרת על משה רבנו ודאגתו לגדי החלש בעדרו. הסיפור מזמן התייחסות לתכונות של משה רבנו ולקשר בין רעִיית צאן למנהיגות ומעורר דיון בנושא הצורך בדאגה לחלשים בחברה.

כאשר העכברים יוצאים אחד-אחד לגלות מהו היצור החדש באגם, כל אחד חוזר עם תפיסה אחרת. רק כשמרכיבים יחד את כל התפיסות מתגלה היצור בשלמותו. ספר ייחודי על מציאות ודמיון, על תפיסות שונות ועל היחס בין השלם לחלקיו.

רֹב הַשָּׁבוּעַ, מִשַּׁחַר עַד לֵיל, יוֹסֵף מְתַקֵּן נַעֲלַיִם, 
 
אֲבָל בְּיוֹם שִׁשִּׁי, כְּשֶׁהַשַּׁבָּת מִתְקָרֶבֶת, 
 
הוּא שָׂמֵחַ עַד לֵב הַשָּׁמַיִם. 
וְיוֹדְעִים כָּל תּוֹשָׁבֵי זַ'קְרוֹבַּאט -
אֵין סְעוּדָה שְׂמֵחָה וּטְעִימָה כִּסְעוּדָתוֹ שֶׁל יוֹסֵף מוֹקִיר שַׁבָּת! 
 

סיפור ישראלי חדש ועדין על הקשר בין הדורות ובין האדם לטבע. הסיפור נכתב בהשראת מקורות יהודיים ומעודד שיחה משפחתית על עבר והווה ועל עשייה של דור אחד למען הדורות הבאים.

חומפס השמנמן היה דב כמו כל הדובים,
אבל כאשר הביע משאלה בקול -
היתה בקשתו מתקיימת.
ודבר כזה לא קורה לכל דב ביער!

זהו סיפור על קנאה, על זהות,
ויותר מכל - זהו סיפור על אהבת אם.

אוּרי כַּדוּרי, מראשוני גיבורי הקומיקס בשפה העברית, נולד מתוך שיתוף פעולה
פורה בין המשוררת לאה גולדברג לבין אמן הקומיקס אריה נבון לפני שנים רבות.
עלילותיו המשעשעות פורסמו לראשונה בהמשכים ב“דבר לילדים“.
רוּתוּ מוֹדָן — מאיירת ויוצרת קומיקס — בחרה כמה מסיפורי אורי כדורי ואיירה
אותם מחדש, כמחווה ליצירת נבון וגולדברג וכדי להפגיש מחדש את הקוראים

ילדי הגן יוצאים לטיול ופוגשים מגוון יצורים והפתעות.  שנת ספריית פיג'מה נפתחת בשיר שכתבה נעמי שמר לפני למעלה מחמישים שנה, במיוחד לילדי הגן בקבוצת כנרת. השיר יוצא לאור לראשונה כספר מאויר ומדגיש את החיבור לטבע ולנוף של ארץ ישראל, את ההתבוננות בפרטים הקטנים שבסביבה ואת ההתפעלות הילדותית מהם.

 

הטיול הקטן - נעמי שמר - אתר נוריתה

 

 

אגדת גשר הוא ספור נפלא, חם ונוגע ללב, שסופו מפתיע.זהו ספור מרתק ששזורה בו החכמה עתיקת-היומין, שגורסת כיכדי לחיות טוב יוסר כדאי לבנות גשרים במקום חומות.זהו ספור על חברות, מריבה ופיוס. זהן ספור מעורר, שכל הקוראבו לא יוכל להשאר אדיש אליו.זהו ספר נוסף לסדרה החדשה, קריאה למחשבה, סדרה של ספריםאיכותיים לילדים, המשלבת ומצמיחה אצל ילדיםפרות של חשיבה עם חוית הקריאה.
בְּעִיר גְּדוֹלָה, בֵּין הָמוֹן סוֹאֵן, אִישׁ לֹא מַבְחִין 
בַּצִּפּוֹר הַפְּצוּעָה. רַק יֶלֶד קָטָן וּשְׁמוֹ בִּיל. 
הוּא לוֹקֵחַ אוֹתָהּ הַבַּיְתָה וּבְלִבּוֹ תִּקְוָה - 
שֶׁהַצִּפּוֹר תּוּכַל לִפְרֹשׂ כְּנָפַיִם וְלָעוּף.

להנרי היו 27 מינים של צפרדעים, אבל הוא רצה את חית המחמד המושלמת.

אי שם, על גבעה שטופת רוחות, חי ברווז בודד שחיפש חבר ונתקל לפתע במודעה:

"מבוקשת, חיית המחמד המושלמת, ידועה גם ככלב."

מה יעשה הברוז? טכיצד יגמר סיפור התחפושת הנועז?

עמודים

איגרת מידע נוריתה

קבלו את החדשות האחרונות מהאתר!

לייק לנוריתה

צור קשר

צור קשר

לכתיבת ביקורות ויצירת קשר עם נוריתה שלחו טופס או מייל:[email protected]

אתר מתג
נוריתה – אתר על ספרים, ספרות ובעיקר ביקורות על ספרים. אוהבי הספרות והקריאה ימצאו המלצות על ספרים, מידע על ספרים חדשים, שפע של ספרים לנוער, ספרים לילדים, ספרי מתח, ספרי בישול, כתבי עת ועוד...
נורית וייסמן ת"ד 733 ערד 8910602 | [email protected] | עיצוב ובניית האתר בדרופל סטודיו VITI